Kvalitné bezpečnostné dvere verzus nekvalitné

Medzi kvalitnými a nekvalitnými bezpečnostnými dverami je veľký rozdiel a to nielen v cene. Ten kto sa v tom nevyzná samozrejme na prvý pohľad rozdiel nespozná. Nikdy však nezabúdajte nato, že na pohľad solídne bezpečnostné dvere, ktoré sú podozrivo lacné, nie sú pre zlodejov veľkou prekážkou. Možno sa vám bude zdať malá investícia do ich kúpy ideálna, opak je však pravdou a ide skôr o vyhodené peniaze. Aký je teda vlastne rozdiel? A ako vybrať tie správne bezpečnostné dvere?

Ako vybrať dobré bezpečnostné dvereBezpečnostné dvere detail

V prvom rade by mali mať certifikovanú bezpečnostnú triedu. Len takto si zaručíte, že váš domov bude maximálne chránený. Pozerajte sa aj na konštrukciu. Tá by mala byť celá kovová. Nekvalitné bezpečnostné dvere ju mávajú hliníkovú, drevenú, či dokonca niekedy plastovú. Povrch dverí už môže byť z rôznych materiálov, pretože plní estetickú funkciu. Systém zamykania musí zaručiť zabezpečenie dverí po celej ploche. Na zámkovej aj pántovej strane. Hrúbka ochranného oceľového plátu by mala byť dostatočne veľká. Dobré bezpečnostné dvere majú viacnásobnú ochranu zámku aj vložky. Výhodou renomovaných výrobcov je, že vám ponúkajú certifikované bezpečnostné dvere ako komplet bez toho, aby ste museli rozmýšľať akú vložku prípadne kovanie použiť a či majú patričnú triedu bezpečnosti. Také kvalitné bezpečnostné dvere vyrába DIERRE.

Dvere dajú stop zlodejom aj ohňu

V dnešnej ponuke bezpečnostných dverí nájdete už aj také, ktorých hlavný zámok je ovládaný trezorovým kľúčom. Ako napríklad ponúka firma DIERRE. Všetky výrobky sú certikované podľa bezpečnostnej normy a s nimi sa sklamaniu určite vyhnete. Doslova dajú stopku každému zlodejovi. Dokonca aj požiaru. Niektoré bezpečnostné dvere sú totiž vybavené protipožiarnou ochranou.

Moderný dizajn

To že dvere dotvárajú celý vzhľad bytu, či domu je samozrejmosťou. Hlavne z tohto dôvodu sa kvalitný výrobcovia zameriavajú nielen na bezpečnosť, ale aj na ich dizajn. Dnešné bezpečnostné dvere sú vzhľadovo dokonalé a držia sa módnych trendov vo svojej oblasti. Nakoľko je ich výber a ponuka široká, vyberie si aj ten najnáročnejší. Správnou kúpou dverí si zabezpečíte dostatočnú izoláciu od okolia, bezpečnosť a zároveň dáte poslednú bodku za dokonalým vzhľadom vášho obydlia.