Posuvné dvere do steny

V poslednej dobe sa čoraz väčšej obľube tešia posuvné dvere do stavebného puzdra. Dizajnovo vyzerajú skutočne neodolateľne. Interiéru dodajú moderný nádych a zároveň neuberú na priestore. Ale pozor: na dvere posuvné do steny je najvhodnejšie myslieť už v projekte novostavby alebo rekonštrukcie, lebo inak sa nevyhneme pomerne náročným stavebným úpravám. Takže ak idete stavať a takéto dvere vás oslovili, určite ich umiestnite už do projektu.  
Posuvné dvere do steny
Posuvné dvere do steny sa vyrábajú v jednokrídlom aj dvojkrídlovom prevedení. Ak máte malú plochu určite si vyberte jednokrídlové, tie tam skvele zapadnú. Čo sa týka materiálov aj tu je výber široký. Voliť môžeme dvere dyhované, fóliované, presklené aj celosklenené. Dvojkrídlové prevedenie je možné osadiť synchrónnym otváraním, čo znamená, že sa obe krídla otvárajú a zatvárajú zároveň. Väčšinou je výška posuvných dverí do puzdra 197 cm a 210 cm, nie je však problém vyrobiť atypické dvere, kde sa výška môže posunúť až do 270 cm. 

Nepostrádateľnou súčasťou dverí posuvných do steny je puzdro. Najviac sa využíva typ puzdra, do ktorého sa zasúvajú jednokrídlové dvere. Je vhodné na oddelenie akýchkoľvek priestorov, najmä v menších bytoch. Často sa však používa aj pri rekonštrukciách.

Ďalším typom je puzdro pre dvojkrídlové dvere. Tvoria ho dve stavebné puzdra prepojené vodiacou lištou. Do každého puzdra sa zasúvajú jedny dvere. Využijete ho najmä vo veľkých priestoroch na predel miestností. Zároveň bude celý interiér pôsobiť veľmi efektívne.

Potom sa používajú dvojité puzdra, v ktorých sa dve dverné krídla zatvárajú jedným smerom paralelne za seba. Šírka takéhoto puzdra je väčšia, keďže sa do neho zasunú obe krídla dverí. Na to by ste rozhodne nemali zabúdať.

Puzdra pre posuvné dvere je možné inštalovať ako do murovanej, tak aj do sadrokartónovej priečky. Pred ich výberom nezabudnite uviesť, typ priečky a aký typ dverí budete mať. Len takto budete naozaj spokojný s kúpou. Určite by ste mali vedieť, že do murovanej priečky je vhodné puzdro , ktoré má na povrchu mrežu. Naopak do sadrokartónu si zadovážte hladké.