Posuvné dvere na stenu

Posuvné dvere si človek vyberá z dôvodu malých priestorov. Ak sa rozhodnete pre posuvné dvere na stenu počítajte s tým, že síce priestor ušetríte, ale stenu kam sa budú zasúvať inak nevyužijete. Na druhej strane, zasunuté krídlo dverí na nej dokonale vynikne.
Posuvné dvere na stenu, posuvné dvere po stene
Posuvné dvere na stenu majú podstatne jednoduchšiu inštaláciu ako posuvné dvere do puzdra. Určite nevyžadujú žiadny stavebný zásah, tým pádom nepočítajte ani s neporiadkom. Rovnako ako v prípade posuvných dverí do steny z rôznych druhov puzdier môžeme pri posuvných dverí po stene voliť z rôznych posuvných systémov. Tie možno namontovať na stenu aj na strop. Najviac sa využíva spôsob použitia zavesením krídla pomocou vozíkov, kedy je spodné vedenie dreveného krídla zaistené vodiacim tŕňom a drážkou na spodnej strane dverí.

Dverné krídla tohto typu dverí sa vyrábajú v rôznych rozmeroch. Klasikou je výška 197 cm a šírka 90 cm. Samozrejmosťou sú aj atypické rozmery, podľa vašich predstáv.

Takýto typ dverí sa často využíva aj pri predele miestností, kedy slúžia ako priečky. Prvým pozitívom je jednoduchá montáž. Druhým ich malá šírka, čím samozrejme ušetria priestor. Posuvné priečky sa líšia konštrukčne. Môžu sa skladať z posuvných dverí, takže je ľahké celú plochu jedným pohybom roztvoriť rovnako ako spojiť. V menších miestnostiach môžu mať podobu širokých posuvných dverí . V malých priestoroch sa posuvné priečky využívajú predovšetkým k oddeleniu priestoru - kuchyne od obývačky, vyčlenenie spálne z priestoru obývacej izby ... Svoje miesto však majú posuvné steny aj v priestranných interiéroch. Tu naopak, ak sú vyrobené zo skla, prepájajú jednotlivé miestnosti, zaisťujú priehľady a zásobujú ich denným svetlom.

Posuvné dvere a priečky sú tiež dôležitým dizajnovým prvkom. Môžu byť celosklenené alebo drevené v rôznych povrchových úpravách.